5 Bin lira kredi 12 yada 36 ay vadeli çeksem ne kadar öderim ?

5 Bin lira kredi 12 yada 36 ay vadeli çeksem ne kadar öderim ?
9 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.382 kez okundu.


Sıklık ile kullanılan kredi miktarı olan 5 bin lira ihtiyaç kredisini 2019 da anında 36 aya kadar vadeli olacak çekebilirsiniz. Çok fazla bir miktar olmadığı için bankalar 5.000 TL kredi için size çok fazla bir pürüz çıkarmayacaktır. İster 12 isterseniz de 6 ay gibi kısa vadeler de bu krediyi hemen başvuru yapacağınız bir çok yol vardır. En hızlı şekilde başvuru yapacağınız 3 yöntem ile bu beş bin krediyi çekersem aylık taksit tutarı ne kadar olduğunu burada bulabilirsiniz.

5 Bin lira kredinin başvuru şartları nedir ?

5.000 lira ihtiyaç kredisinin en hızlı şekilde 3 başvuru yoluna gelmeden önce bu kredinin başvuru şartlarına değinmeden geçmememiz çok doğru olacak. Özellik ile banka şubelerinden yapacağınız 5 bin lira ihtiyaç kredi başvurularında banka sizden mutlaka,

 1. Gelir belgesini ister.!
 2. En az 4 yada bankaya göre 6 aylık bir SGK dokümanı talep eder.
 3. Çok yüksek olmasa da en aşağıya 1600 puana sahip bir kredi notu arar
 4. Ödenmiş bir tanede fatura talep etmektedir.

Bunların haricinde başvuru miktarı çok fazla olmadığı için sizden kefildir, ipotektir talep etmeyecektir. Şayet banka şubesi haricinde bu başvuru yaparsanız banka sizden sadece orta seviyede bir kredi notu isteyecektir. Onun haricinde sizden kesinlik ile hiç bir talep etmeksizin 5 bin lira kredinizi verecektir. Gelir belgesiz olarak sizlere en iyi bu imkanı veren 5 bankayı araştırdık ve gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019 da en iyi ilk 5 içeriğinde yer verdik. Bir göz atmanızı tavsiye ederim.

1- İnternet bankacılığından en hızlı 5 bin liranızı alabilirsiniz

Sıklık ile başvuru yapılan yöntemlerin başında İnternet bankacılığı gelmektedir. Şubeye gitmeden kredi almak isteyenlerin başvuru yapacakları tek yöntem İnternet bankacılığı üzerinden geçmektedir. Şuan çağımızda her bankanın mutlaka bir İnternet bankacılığı + bunun yanında cep telefonları için tasarlanmış bir de mobil uygulaması bulunmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken ister https://play.google.com/store/apps adresinden kullandığınız bankaya ait uygulamayı indirerek isterseniz de doğrudan bankanın İnternet bankacılığına giriş yaparak kredi başvurusunu yapmak kalmaktadır. Başvuru işlemini gerçekleştirmek için ise sadece bankaya ait bir mevduat hesabına ve giriş işlemi için tek kullanımlık şifreye ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunları çalışmak istediğiniz banka şubesinden hemen 5 dakika içinde tedarik edebilirsiniz.2- SMS üzerinden kredi başvurusunun yapılması

Hızlı bir şekilde 5 bin liraya giden bir diğer yöntem ise SMS üzerinden ön kredi başvurusunun yapılmasından geçmektedir. İnternet bankacılığı gibi SMS kredi başvurusunu da bir çok banka aktif olarak kullanmaktadır. Ancak hepsinin ön başvuru için gönderilmesi gereken kısa mesaj metni farklılık göstere bilmektedir. Sıklık ile kredi başvurusu için tercih edilen bankalardan bazıların SMS ile kredi başvurusu için yazılması gerekilen metinlerine aşağıda yer verdik.

 • AKBANK => ” Kredi ( boşluk ) Vatandaşlık Numarası ” Yazılarak mesajı 4425 numaraya gönderin.
 • Türkiye İş Bankası => ” NAKİT  VATANDAŞLIK NUMARASI 5.000 AYLIK GELİRİNİZ ” aralarında birer boşluk bırakarak 4402 gönderiniz.
 • Garanti bankası => ” Kimlik Numaranız ( BOŞLUK ) 5000 ( BOŞLUK ) ÖDEMEK İSTEDİĞİNİZ VADE ( BOŞLUK ) AYLIK GELİRİNİZ ” yazarak 3390 numaraya göndere bilirsiniz.
 • Şekerbank => ” Kredi ” yazıp bir boşluk ” Kimlik Numaranız ” 1953 numaraya gönderin.

3- Telefon bankacılığı ile anında 5 bin lira kredinize kavuşabilirsiniz

Dijital kredi başvuru yönteminde ilk uygulamaya giren yöntemlerin başında telefon bankacılığı ile yapılan kredi başvuruları gelmektedir. Günümüz de hala popülerliğini koruyan bu yöntem ile de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tek bilmeniz gereken şey bankanın telefon bankacılığın iletişim numarasıdır. Buna sizler için biz en çok tercih edilen bankaların kini bir araya getirdik.

 • Alo Garanti 444 0 335
 • Akbank 444 25 25
 • Halkbank 0-850-222-04-00
 • Yapıkredi 0-850-222-04-44
 • Denizbank 0-850-222-08-00

Numaralarından başvurusunda bulunabilirsiniz.

5 bin lira çekseniz 12 yada 36 ay vadelerden ne ödersiniz ?

Şimdi en çok merak edilen bir diğer sorumuz 5 bin liranın 12 veya 36 ay vadelerde geri ödemesinin ne kadar olacağıdır. Bankalara göre ve anlık faiz oranlarına göre değişiklik gösterse de şuan için en uygun faizli kredi veren bankaya göre yapmış olduğumuz hesaplamada tablomuz aşağıdaki gibi oluşmaktadır.

 • 12 ay vadede aylık ödemeniz 484 lira olacaktır. Toplam 584 lira cebinizden para çıkar.
 • 24 ay için aylık 276 lira bir para çıkar toplamda 6.651 lira cebinizden bir bedel çıkacaktır.
 • 36 ay vadeli olarak aylık 208 lira taksit ile 5 bin lira vermektedir. Toplamda 7.534 lira cebinizden bir geri ödeme çıkmaktadır.

ING 25 lira tahsis ücreti ile en az ve en uygun 5 bin liranızı veren banka içinde yer almaktadır.!Bir önceki yazımız olan KARTEL oluşturan 12 bankaya tazminat davası hangileri için geçerli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

5 Bin lira kredi 12 yada 36 ay vadeli çeksem ne kadar öderim ? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Rafet Ceylan dedi ki:

  Merhabalar benim acil bu paraya ihtiyacımvar biryandanda kkb puanını yükseltmeye yardımcı olacaktır

 2. talat çukur dedi ki:

  MRB-sayın yetkililer benim acil 5000 tl ye ihtiyacım var 1150 puanım var hiç bir bankaya borcum yok tarım gelir belğemin olmasına rağmen 5000 tl nakit veya kredi kartı da olabilir saygılarımla cevabınızı bekliyorum iletişim gsm dir 05312195987

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri
KARTEL oluşturan 12 bankaya tazminat davası hangileri için geçerli
KARTEL oluşturan 12 bankaya tazminat davası hangileri için geçerli

KARTEL oluşturan 12 bankaya tazminat davası hangileri için geçerli Danıştayın' da onaylaması ile birlikte KARTEL oluşturduğu tespit edilen tam 12...

Kapat