KOSGEB Kredi

30 Yıl En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (360 Ay Fırsatları)30 Yıl En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (360 Ay Fırsatları)

Tam 30 sene yani aya vurduğumuz vakit ise 360 ay vadeli olarak en az 10.000 lira en fazla ise 1.900.000 liraya kadar konut kredisi kullanmak isteyenler, 2020 senesi için düzenlenen bu harika kampanya kaçmaz.! Kira ödemekten ise kendi evimi öderim 30 yıl öderim diyorsanız uygun faiz imkanları dahilinde Şekerbank tarafından sunulan bu fırsat kaçmaz. İsteyen 15 yada 20 veya 25 vadeler ile sunulan ev kredilerinin faiz oranı hesaplamalarını da sizler için itina ile gerçekleştirdik.

360 Ay Vadeli Konut Kredisi Şekerban’dan

30 yıl vadeli konut kredisi şekerbank360 ay boyunca alınan konut için krediyi geri ödeyerek netice itibarı ile bir eviniz olabilir. Şekerbank illa 30 yıl değil, arzu ederseniz kredinizi 26 yıl veya 19 yılda kullanabilirsiniz, bu tamamen sizin istek ve arzunuza kalmıştır. Şekerbank’ın belki de en uzun ev alımları için sunmuş olduğu bu imkandan istifade edebilmeniz için;

 1. Evin kat mülkiyet tapulu olması gerekmektedir.
 2. Ev kredisine başvuru yapacak olanın 18 yaşında aşağıya bir yaşta olmaması
 3. Kredinin aylık taksitlerini karşılayabilmek için ispatlanabilir bir aylığa sahip olması
 4. Son olarak da kredi notu değerinin yüksek olması gerekmektedir.

Tüm bu şartlara uygun olmanız halinde 30 sene yani 360 ay vadeli olarak konut kredinizin evin değerinin %75 oranına kadar olan kısmına kredi kullana bilirsiniz.

Türkiye’de evin tamamına yani yüz de yüzüne peşinatsız olarak kredi nasıl alınır burada, kaçmaz.! 

Şekerbank Konut Kredisi Masrafları Ne Kadar?

Bankacılık da yapılan bir çok işlem için bazı ücretlendirme işlemleri yapılmaktadır. Yapılan gider masrafların içerisinde alınması planlanan evin değerinin belirlenmesi için yetkilendirilmiş firmalar tarafından ekspertiz giderleri, kredi tahsis ücreti, birde alınacak olan evin ipotek edilmesi amacı ile yapılan masraflardır. Şekerbank 30 yıl vadeli konut kredisi masrafları;

 • Ekspertiz raporunun yetkili firma tarafından hazırlanması için en az 700 TL ( toplu Ekspertiz rapor tayinlerinde bu rakam düşecektir. )
 • Taşınmaz rehin ücreti 150 lira
 • Kredi tahsis ücreti en az kullanılan kredi miktarının %5 oranı (Kullanılan konut kredisi onaylandıktan sonra toplu olarak bir kerede kesilir)

Şekerbank tarafından güncel olarak düzenlenen ürün hizmet bedellerini gösterir tablosu burada yer almaktadır!

Şekerbank’ ın Sunduğu Diğer Konut Kredisi Fırsatları!

Şekerbank 30 yıl yani aya vurduğumuz vakit 360 ay vadeli konut kredisinin yanı sıra 20120 yılı itibarı ile 2 tane daha konut kredisi paketi oluşturmuştur. Bu konut kredisinin paket özellikleri ise şu şekildedir.

 1. Gelirine uygun %3
 2. Gelirine uygun %5

Bu iki paketin özelliği aslında aynıdır. İkisinin de temel amacı konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşın aylık taksit rakamını gelirlerine göre uydurup, her yıl aylık ödeme taksit ödemelerini %3 yada %5 olarak arttırılmasıdır. Bir örnek ile bunu izah etmek gerekirse;

 • Diyelim ki 150.000 lira bir konut kredisi kullandınız. Aylık ödeme taksit tutarınızı da en fazla 700 TL olarak belirlediniz. Sistem ödeme vadenizi çıkarıp size söyler ve aylık 700 lira taksit tutarınızı bir sonraki yıl için %3 yada %5 zamlı olarak hesaplar. Buda 700 * %5 = dediğimiz de 35 Lira bir fak ile taksitinizin 735 TL olacağı anlamına gelir.

Her 3 kredi paketinin de hesaplama işlemlerini ==> https://www.sekerfinans.com.tr/konut-kredisi/Oranlar buradan gerçekleştire bilirsiniz.

Şekerbank dan 30 yıl vadeli konut kredisi almak mantıklı mıdır? ( Özgün )

şekerbank 60 yıl vadeli konut kredisi reklam afiş

Değerli tüketiciler konut kredileri imkanları dahilinde ev sahibi olmuş bir vatandaş olarak alınacak ev için bankalardan kredi kullanmak her açıdan oldukça mantıklı ve karlıdır. Her ne kadarda kar payınız vade uzadıkça düşse de şayet kenara köşeye bir birikim yapamıyorsanız Şekerbank’ ın sunmuş olduğu 30 yıl geri ödemeli bu kredi imkanından hiç düşünmeden girin derim. Bankaların vermiş olduğu her kredi için bir kredi faizi ödediğiniz doğrudur. Kredi hesaplaması yapıldığında 100 bin TL için 150 bin vadesine göre 180 bin TL bile geri ödeyeceğiniz ilk etap da ne kadarda insana acı gelmektedir. Olayı birde şu şekilde düşünün diyelim ki alacağınız ev için 100 bin TL krediyi 120 ay geri ödeme ile topla 140 bin TL olarak ödeyeceksiniz. Siz bu hesap dan nasıl karlı çıkabilirsiniz? ufak bir hesaplama yapalım. Şayet 120 ay kiracı olsaydınız oturduğunuz daire için kaç TL kirayı sokağa atacaktınız? ilk olarak bunun hesabını yapmalısınız, ikinci hesaplanması gereken ise o anki değerlerde alacağınız ev size banka kredisi ile %40 daha pahlıya gelmiş olabilir ya 120 ay sonra satarken evin fiyatı sabit mi kalacak ? bir diğer hesaplamanız gereken de bizce ev değerlerinin sürekli artmasının göz önünde bulundurarak bu olması gerekmektedir. Unutmayın alan her zaman er yada geç kazanır!

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2020’de Ne Kadar ?

Şekerbank ciddi anlamda konut kredisi imkanların da devlet bankaları ile rekabet eden bankaların başında gelmektedir. Banka dan konut kredisi kullanmak isteyenler için çok uzun vade imkanları sağlandığı gibi düşük faiz olanakları da sağlanmaktadır. Buna göre bankanın faiz ve geri ödeme tablosu şu şekilde oluşur.

 • Aralık 2019 ‘da 50.000 TL 360 ay kullanacaklar için aylık faiz %1.49 faiz uygulanmaktadır. Bu da demek oluyor ki aylık taksit ödemeniz 895,52 TL
 • 75.000 TL kullanacak olanlar için geri ödeme 360 ay da 1.343,28 TL
 • 100.000 lira için ise 360 Ay taksit ödemesi 1.791,04 TL olacaktır.
 • 150.000 TL 360 Ay yani 30 sene vadeli aylık ödemeniz ise; 2.686,55 TL ‘tir.

Şekerbank T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen riskli yapıların yeniden yapılması veya tadilat edilmesini desteklemektedir. Şekerbank Kentsel Dönüşüm Kredisi hakkında bilmeniz gereken her şey burada yer almaktadır.

Vakıfbank 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Vermiyor

Çıkan asılsız haberlere karşın bu başlığı atma gereği duydum. Sizlere doğru haberler katar aslı olmayan haberler içinde bilgilendirmeyi kendime vazife bilmekteyim. Vakıfbank 20 yıl vadeli olarak ne yazık ki konut kredisi vermemektedir. Vakıfbank en fazla olarak müşterilerine 120 ay yani 10 yıl vadeli olarak konut kredisi vermektedir. Bankanın güncel faiz oranlarını merak edenler için ise aşağıda ayrıca bir hesaplamada bulunduk. Şayet 120 ay vadeli olarak konut kredisi kullanmak isterseniz Şekerbank yerine Vakıfbank’ı tercih etmenizi tavsiye ederim. Bunun en büyük nedeni ise Şekerbank’a göre daha düşük faiz oranlarına sahip olmasıdır.

 • 180 ay vadeli 100.000 lira konut kredisini Vakıfbank üzerinden kullanacakların aylık sabit taksit ödemesi Kasım %0.99 faiz oranlarına göre 1.192,46 TL olacaktır. Toplam ise maliyeti 214.642,17 TL tekabül edecektir.
 • 130.000 lira için 120 ay ödemesi aylık 2.038,52 TL olacaktır.

Sarı Panjur adı altında Vakıfbank tarafından sunulan konut kredisinin başvurusunu buradaki formu doldurarak sağlaya bilirsiniz.

"30 Yıl En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (360 Ay Fırsatları)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"30 Yıl En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (360 Ay Fırsatları)" - 2 YORUM
 1. SİNAN ÖZSİNAN dedi ki:

  SELAMLAR BEN 1500 TL EV KREDİSİ ÖDÜYORUM. AYRICA BENİM BAŞKA YERLERE 100000 TL BORCLARIM VAR. BEN 30 YILLIĞINA BİR KREDİ ÇEKEBİLİR MİYİM. HEM EV KREDİSİNİ KAPATIM. HEM DE BAŞKA YERLERE OLAN BORÇLARIMI KAPATMAM İÇİN BANKA BANA 25-30 YILLIĞINA KREDİ VERE BİLİR Mİ? ŞİMDİDEN TŞKLER

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Refinansman imkanlarından yararlana bilirsiniz. Ancak, hepsini konut kredisi ile kapayamazsınız. Mevcut kredi paketiniz ne ise onun ile borçlarınızı taşıyarak yapılandırma yapabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net