KOSGEB Kredi

3 Banka Ziraat Vakıf Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma


01.08.2019
89

3 Banka Ziraat Vakıf Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma

Devlete ait düşük faiz ile konut kredisi veren 3 bankadan daha önce kredi kullandı iseniz bunu nasıl yapılandırma yapabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Ziraat bankası yada Halkbank ile Vakıfbank konut kredisi yapılandırma kanunu ile daha önce kullanmış yüksek faiz oranlarını daha düşüğe getirerek ciddi avantajlar yakaya bilirsiniz. Sizler de bir çok kişi gibi en az 60 bin TL kazanç elde etmek ve aylık taksit ödemelerinizi 800 TL kadar düşürmek istiyorsanız bu fırsatı lütfen göz ardı etmeyiniz.

Konut Kredisi Yapılandırma Oluyor Mu ?

İlk olarak konut kredisinde yapılandırma oluyor mu ? oluyorsa nasıl oluyor bundan bahsetmemiz gerekir. İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu ? sorusuna net olacak cevap daha önce vermişti, şimdi konut kredisi içinde net olacak cevap veriyorum, evet oluyor… Ancak daha önce de olduğu gibi konut dahil bütün kredilerin yapılandırılması olabilmesi için RESMİ GAZETE ‘de bunun bildirilmesi gerekmektedir. Onun yanı sıra yapacağınız yapılandırma faiz oranı farkı çok önemlidir. Yani daha önce %1,98 ‘den konut kredisi kullandı iseniz ve yapılandırma konu çıktığında bu faiz oranı %1,78 ise banka sizin yapılandırma işlem talebinizi çok fazla dikkate almayacaktır. Yapılandırma hakkında sahip olabilmeniz için kısacası.

 1. Mutlaka yapılandırma kanunun çıkması gerekir
 2. Mevcut konut kredisinin faiz oranı ile yapılandırma yapacağınız konut kredisinin faiz oranı arasında en aşağıya 0.60 puan fark olması gerekmektedir.

Konut kredisi yapılandırma yapılırken herhangi bir kefil yada ekspertiz raporu yeniden sizden talep edilmez. Size ekstra yansıyacak bir masraf’da olmaz. Bu neden ile şayet bu iki şart oluşur ise mutlaka konut dahil bütün kredilerinizi yeniden yapılandırma yapınız. Bu arada sizlere ufak bir tüyo özellik ile Vakıfbank 60 ay vadeli kredi yapılandırmada 1 numara da olduğunu belirte bilirim. Konut kredisi yapılandırmalar’da ise sizlere önereceğim 3 banka devlete ait bankalar içinde yer alan Ziraat, Vakıf ve Halkbank’dır. Başka bir bankada mevcut konut krediniz dahi olsa bu bankalara başvuru yaparak yapılandırma yapabileceğinizi lütfen unutmayınız.!

Konut Kredisi Yapılandırma Yapan En İyi 3 Banka Hangisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma 2019 Fırsatları

Daha önce yüksek faizler ile Ziraat bankasından kullanmış olduğunuz konut kredisini yapılandırma yapabilirsiniz. Hatta yapılandırma yapar iken kredinin vadesini dahi arzu ederseniz çoğalta bilirsiniz. Ama iş vade düşürmeye gelir ise bu mutlaka hane gelirinize göre kabul edilmeye bilir. Lakin mevcut konut kredisinin ödemesi mutlaka kabul edilir ve vade o şekilde düşürülebilir. Ziraat bankasının şuan ki konut kredisi faiz oranları tablomuz’da olduğu gibi yer alır.

 • Ağustos 2019’da bankanın güncel konut kredisi faiz oranı %0,99’dur. Bu faiz oranı ile 100.00 lira 120 ay vadeli olarak kullanır iseniz aylık ödemeniz 1.579,93 TL olacaktır.

Şayet sizde benim gibi daha önce faiz oranı olan %1,95 den 65.000 lira kredi kullandı iseniz yapılandırma kanunu çıkması ile mevcut ödemem 1.406,02 TL iken yapılandırma sonrasında aylık ödemeniz 928,06 TL kadar düşecektir. Aradaki farka bakar mısınız 478 lira.! Seneye vurur iseniz ise 1.406 * 120 ay = 168.720 lira yapılandırma sonrası ise 111.360 lira. Toplamda cebimden çıkacak fark ise 57.360 TL… Peh… 🙂

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma 2019 Müjdesi

Ziraat bankası gibi Vakıfbank’da müşterilerine çok düşük faizler ile konut dahil olmak üzere bir çok kredi imkanı sağlamaktadır. Devlete ait bankalar içinde yer alan Vakıfban’dan yine kanun çıkması ile birlikte mevcut kredilerinizi yapılandırma yapa bilirsiniz. Yapılandırma yapmanız için mutlaka Vakıfbank’a şahsen olarak başvuruda bulunmanız gerekir. İnternet sitesi üzerinden sadece bu formu doldurarak sıfırdan konut kredisi başvurusunda buluna bilirsiniz. Vakıfbank’a ait güncel konut kredisi faiz oranları ile hesaplama tablosu ise şu şekildedir.

 • 75.000 lira konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunursanız aylık sabit ödemeniz 120 ay boyunca 1.070,84 TL olacaktır.

Şayet kredinizi %1.55 ve üzerinden kullandı iseniz bu fırsatı kaçırmayın derim. Çünkü 75.000 lirayı en az %1.55 ile daha önce çekti iseniz aylık ödemeniz en az 1.380,49 TL olacaktır. Aradaki fark ise 310 lira.. Seneye vurur isek bu rakam 165.600 – 128.400 = 37.200 lira yapar.

Halkbank 2019 Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisinde düşen faiz oranları sonrası Halkbank’ da yapılandırma yapılması için tavsiye edeceğim 3 bankadan 1 tanesi olarak sizlere önerebilirim. Hem aylık taksit ödemeleri hemde toplam cebinizden çıkacak olan para konusunda şayet kazançlı çıkmak istiyorsanız mutlaka konut kredinizi yapılandırma yapınız.! Halkbank güncel konut kredisi faiz oranları ise yine aşağıda yer aldığı gibidir. Bu fırsattan geç kalmadan istifade etmek için tek yapmanız gereken size en yakın Türkiye Halk Bankası şubelerine müracaat etmenizdir.

 • 150.000 lira gibi bir konut kredisi yapılandırma için Türkiye Halk bankasını tercih edecekseniz 120 ay vadeli aylık ödemeniz sabit 2.141,67 TL olacaktır.

Banka diğer 3 banka gibi yapılandırma işlemleri için başvuruları sadece şubelerinden yaptığını belirtmek isterim. Yapılandırma için herhangi bir belge yeniden götürmeniz gerek yoktur. Şahsen kimlik belgeniz ile müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Diğer vadeler ve miktarlar’da örnek ödeme tablosu ise aşağıdadır.

Halkbank 2019 Konut Kredisi Yapılandırma Faiz Oranları

 • Kredi Tahsis Ücreti: Kredi tutarının %0.5 kadardır. Yani binde beş olarak alınır.
 • Ekspertiz Ücreti: 700 TL
 • İpotek Koyma: 170 TL
 • DASK + Konut Sigortası: 400 TL
 • Hayat Sigortası: Kredi kullanacak olan kişinin yaşı ve kullanacağı kredi miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Detaylı bilgi almak isteyenler için direk ilgili memurun telefon numarasını sizlere vereyim,

 • Oğuz ÖNDER: 0-228-218-14-37
 • Salih KARABEKTAŞ: 0-228-218-14-39

Konut Kredisi Yapılandırma Yapan Bankalar Hangileridir ?

Sizlere en iyi faiz ve vade imkanları ile konut kredisi yapılandırma yapan 3 bankayı tanıttık. Şimdi sıra çok merak edilen bir diğer soruya yanıt vermeye geldi. Bu ise konut kredisi yapılandırma yapan bankaların hangisi olduğu. Şayet kanun çıkması ile aşağıdaki bütün bankalar konut kredisi yapılandırma yapmaktadır.

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Halk Bankası
 • Vakıf Bank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING
 • TEB
 • QNB Finansbank

başlıca olanlarıdır.

"3 Banka Ziraat Vakıf Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"3 Banka Ziraat Vakıf Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net