KOSGEB Kredi

3 Banka Ziraat Vakıf Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma3 Banka Ziraat Vakıf Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma

Devlete ait düşük faiz ile konut kredisi veren 3 bankadan daha önce kredi kullandı iseniz bunu nasıl yapılandırma yapabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Ziraat bankası yada Halkbank ile Vakıfbank konut kredisi yapılandırma kanunu ile daha önce kullanmış yüksek faiz oranlarını daha düşüğe getirerek ciddi avantajlar yakaya bilirsiniz. Sizler de bir çok kişi gibi en az 60 bin TL kazanç elde etmek ve aylık taksit ödemelerinizi 800 TL kadar düşürmek istiyorsanız bu fırsatı lütfen göz ardı etmeyiniz.

Konut Kredisi Yapılandırma Oluyor Mu ?

İlk olarak konut kredisinde yapılandırma oluyor mu ? oluyorsa nasıl oluyor bundan bahsetmemiz gerekir. İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu ? sorusuna net olacak cevap daha önce vermişti, şimdi konut kredisi içinde net olacak cevap veriyorum, evet oluyor… Ancak daha önce de olduğu gibi konut dahil bütün kredilerin yapılandırılması olabilmesi için RESMİ GAZETE ‘de bunun bildirilmesi gerekmektedir. Onun yanı sıra yapacağınız yapılandırma faiz oranı farkı çok önemlidir. Yani daha önce %1,98 ‘den konut kredisi kullandı iseniz ve yapılandırma konu çıktığında bu faiz oranı %1,78 ise banka sizin yapılandırma işlem talebinizi çok fazla dikkate almayacaktır. Yapılandırma hakkında sahip olabilmeniz için kısacası.

 1. Mutlaka yapılandırma kanunun çıkması gerekir
 2. Mevcut konut kredisinin faiz oranı ile yapılandırma yapacağınız konut kredisinin faiz oranı arasında en aşağıya 0.60 puan fark olması gerekmektedir.

Konut kredisi yapılandırma yapılırken herhangi bir kefil yada ekspertiz raporu yeniden sizden talep edilmez. Size ekstra yansıyacak bir masraf’da olmaz. Bu neden ile şayet bu iki şart oluşur ise mutlaka konut dahil bütün kredilerinizi yeniden yapılandırma yapınız. Bu arada sizlere ufak bir tüyo özellik ile Vakıfbank 60 ay vadeli kredi yapılandırmada 1 numara da olduğunu belirte bilirim. Konut kredisi yapılandırmalar’da ise sizlere önereceğim 3 banka devlete ait bankalar içinde yer alan Ziraat, Vakıf ve Halkbank’dır. Başka bir bankada mevcut konut krediniz dahi olsa bu bankalara başvuru yaparak yapılandırma yapabileceğinizi lütfen unutmayınız.!

Konut Kredisi Yapılandırma Yapan En İyi 3 Banka Hangisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma 2019 Fırsatları

Daha önce yüksek faizler ile Ziraat bankasından kullanmış olduğunuz konut kredisini yapılandırma yapabilirsiniz. Hatta yapılandırma yapar iken kredinin vadesini dahi arzu ederseniz çoğalta bilirsiniz. Ama iş vade düşürmeye gelir ise bu mutlaka hane gelirinize göre kabul edilmeye bilir. Lakin mevcut konut kredisinin ödemesi mutlaka kabul edilir ve vade o şekilde düşürülebilir. Ziraat bankasının şuan ki konut kredisi faiz oranları tablomuz’da olduğu gibi yer alır.

 • Kasım 2019’da bankanın güncel konut kredisi faiz oranı %0,99’dur. Bu faiz oranı ile 100.00 lira 120 ay vadeli olarak kullanır iseniz aylık ödemeniz 1.579,93 TL olacaktır.
 • 150.000 TL kullanmanız durumunda ise 120 ay boyunca aylık taksit ödemeniz 2.141,67 TL olacaktır.

Şayet sizde benim gibi daha önce faiz oranı olan %1,95 den 65.000 lira kredi kullandı iseniz yapılandırma kanunu çıkması ile mevcut ödemem 1.406,02 TL iken yapılandırma sonrasında aylık ödemeniz 928,06 TL kadar düşecektir. Aradaki farka bakar mısınız 478 lira.! Seneye vurur iseniz ise 1.406 * 120 ay = 168.720 lira yapılandırma sonrası ise 111.360 lira. Toplamda cebimden çıkacak fark ise 57.360 TL… Peh… 🙂

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma 2019 Müjdesi

Ziraat bankası gibi Vakıfbank’da müşterilerine çok düşük faizler ile konut dahil olmak üzere bir çok kredi imkanı sağlamaktadır. Devlete ait bankalar içinde yer alan Vakıfban’dan yine kanun çıkması ile birlikte mevcut kredilerinizi yapılandırma yapa bilirsiniz. Yapılandırma yapmanız için mutlaka Vakıfbank’a şahsen olarak başvuruda bulunmanız gerekir. İnternet sitesi üzerinden sadece bu formu doldurarak sıfırdan konut kredisi başvurusunda buluna bilirsiniz. Vakıfbank’a ait güncel konut kredisi faiz oranları ile hesaplama tablosu ise şu şekildedir.

 • 75.000 lira konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunursanız aylık sabit ödemeniz 120 ay boyunca 1.070,84 TL olacaktır.
 • 90.000 lira kullanacakların aylık ödemesi 120 ay boyunca 1.285,00 TL olacaktır.

Şayet kredinizi %1.55 ve üzerinden kullandı iseniz bu fırsatı kaçırmayın derim. Çünkü 75.000 lirayı en az %1.55 ile daha önce çekti iseniz aylık ödemeniz en az 1.380,49 TL olacaktır. Aradaki fark ise 310 lira.. Seneye vurur isek bu rakam 165.600 – 128.400 = 37.200 lira yapar.

Halkbank 2019 Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisinde düşen faiz oranları sonrası Halkbank’ da yapılandırma yapılması için tavsiye edeceğim 3 bankadan 1 tanesi olarak sizlere önerebilirim. Hem aylık taksit ödemeleri hemde toplam cebinizden çıkacak olan para konusunda şayet kazançlı çıkmak istiyorsanız mutlaka konut kredinizi yapılandırma yapınız.! Halkbank güncel konut kredisi faiz oranları ise yine aşağıda yer aldığı gibidir. Bu fırsattan geç kalmadan istifade etmek için tek yapmanız gereken size en yakın Türkiye Halk Bankası şubelerine müracaat etmenizdir.

 • 150.000 lira gibi bir konut kredisi yapılandırma için Türkiye Halk bankasını tercih edecekseniz 120 ay vadeli aylık ödemeniz sabit 2.141,67 TL olacaktır.
 • 170.000 lira kullanır iseniz o zaman taksit ödemeniz 2.427,23 TL olacaktır.

Banka diğer 3 banka gibi yapılandırma işlemleri için başvuruları sadece şubelerinden yaptığını belirtmek isterim. Yapılandırma için herhangi bir belge yeniden götürmeniz gerek yoktur. Şahsen kimlik belgeniz ile müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Diğer vadeler ve miktarlar’da örnek ödeme tablosu ise aşağıdadır.

Halkbank 2019 Konut Kredisi Yapılandırma Faiz Oranları

 • Kredi Tahsis Ücreti: Kredi tutarının %0.5 kadardır. Yani binde beş olarak alınır.
 • Ekspertiz Ücreti: 700 TL
 • İpotek Koyma: 170 TL
 • DASK + Konut Sigortası: 400 TL
 • Hayat Sigortası: Kredi kullanacak olan kişinin yaşı ve kullanacağı kredi miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Detaylı bilgi almak isteyenler için direk ilgili memurun telefon numarasını sizlere vereyim,

 • Oğuz ÖNDER: 0-228-218-14-37
 • Salih KARABEKTAŞ: 0-228-218-14-39

Konut Kredisi Yapılandırma Yapan Bankalar Hangileridir ?

Sizlere en iyi faiz ve vade imkanları ile konut kredisi yapılandırma yapan 3 bankayı tanıttık. Şimdi sıra çok merak edilen bir diğer soruya yanıt vermeye geldi. Bu ise konut kredisi yapılandırma yapan bankaların hangisi olduğu. Şayet kanun çıkması ile aşağıdaki bütün bankalar konut kredisi yapılandırma yapmaktadır.

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Halk Bankası
 • Vakıf Bank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING
 • TEB
 • QNB Finansbank

başlıca olanlarıdır.

Konut Kredisi Refinansman Yaparak Başka Bankaya Taşınması

Yukarıda belirtmiş de olduğum gibi konut kredisinin yapılandırma aynı bankadan yapa bilmek için mutlaka bir kanun çıkması gerekmektedir. Ama, sizler de benim gibi bu kanunda yüzünden mevcut konut kredinizi yapılandırma yapamıyorsanız o zaman 2. alternatif yolu denemenizi tavsiye ediyorum. Bu yöntem başka bir bankaya konut kredinizi taşınmanız dır. Nasıl ki başka bir bankada mevcut kredilerinizi bireysel, ihtiyaç transfer ederek tek bir bir bankaya taşıyabiliyorsanız ” Konut Kredinizi ” de yine başka bir bankaya taşıya bilirsiniz. Ama sizlere tavsiyem bunun için sakın Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat bankasına gitmeyin. Bugün bir zat ben gittim sanki 3 banka anlaşmış gibi bu olanağa imkan vermiyor. Bunun için gideceğiniz en iyi banka bence Akbank. Faizler yüksek iken kullanmış olduğum Ziraat bankasından konut kredimi Akbank’a taşımak için başvuruda bulundum. Akbank sağ olsun bu talebimi kabul etti.

Sizler de eğer ki benim gibi daha önce yüksek faizler ile çekmiş olduğunu konut kredisini başka herhangi bir özel bankaya refinansman yani taşıyarak yeniden yapılandırmak istiyorsanız. O zaman yapmanız gerekenler çok basit.

 1. Konut krediniz hangi bankada mevcut ise o bankaya giderek, kredinizi kapatmak için mevcut borcunuzun çıktısını alınız.
 2. Bu kağıdı konut kredinizi taşımak istediğiniz bankaya götürünüz.
 3. Şayet banka müşterisi değil iseniz kimlik fotokopimiz ile gelir belgenizi teslim ediniz.

Banka, başvurunuzu kendi müdürlüğüne gönderecektir. Çok büyük ihtimal ile başvurunuz onay alacaktır. Cebinizden çıkacak ekstra masraf ise şunlar olacaktır.

 1. Yeniden yapılan ekspertiz ücretsi ( Ortalama 750 ile 900 TL )
 2. Şayet var ise mevcut konut kredisi kullanmış olduğunuz bankaya ödeyeceğiniz erken kredi kapatma cezası )

Daha öncede altını çizdiğim gibi Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi nasıl bir numara ise konut kredisi refinansman yani taşıma işlemlerinde de benim için 1 numaralı banka.!

Konut Kredisi Erken Kapatma Cezası Hesaplama

Ne yazık ki bütün bankalar BDDK emri ile vadesi 36 aydan fazla kalan konut kredisinin erken kapatılması durumunda bir cezai işlem uygulamaktadır. Bu işlem için ise belirlenen miktar %2 olmaktadır. Bu cezai işlem çekmiş olduğunuz konut kredisinin toplam miktarı değil, en son kalan toplam ödeme miktarı üzerinden hesaplanmaktadır.

 • Örnek vermek gerekir ise; 100.000 TL bir konut kredisi kullandınız. 10 ay boyunca 1.000 TL bir geri ödeme yaptınız. Kalan toplam borcunuz ise 90.000 TL o zaman 90 bin TL * 2 =18.000 TL bir erken kapama cezası ödersiniz.

Tabi bu örnekte 1.000 TL dedim ama bu 1.000 TL aylık ödemenizin hepsi konut kredisinden düşmüyor. En fazla 300 TL ana paradan düşüyor onuda belirtmekte fayda var. Velhasılıkelam konut kredisi yapılandırma işi yapacaklar mutlaka bu cezayı da hesaba katmalıdırlar.

 • Not: Aynı banka üzerinden yapılandırma işlemleri için bu ceza uygulanmaz.!

Lütfen merak ettiğiniz soruları bizlere çekinmeden sorunuz.

Yapılandırma işlemlerini aynı banka üzerinden yaparsanız %2 işlem ücreti ( bankaya göre %1 de olabilir ) ayrıca bir sonraki aya ait konut kredisinin ödemesinin yapmanız sizden istenebilir.!

"3 Banka Ziraat Vakıf Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"3 Banka Ziraat Vakıf Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net