KOSGEB Kredi

2019 ‘da En uygun Hayvan Kredisi Veren 5 Banka !


17.04.2016
6.905

2019 ‘da En uygun Hayvan Kredisi Veren 5 Banka !

Canlı olarak her türlü hayvan alımı için artık neredeyse tüm bankalar kredi olanakları çiftçilerimize sağlamaktadır. Bu imkanları en uygun olarak sağlayan Türkiye’de sadece 5 banka göze çarpmaktadır. Faiz oranları ve geri ödemedeki esnekliklerini göze alır ise bu ülkemiz de bu 5 bankanın haricindeki bankalardan hayvansal kredi kullanmak hiç de mantıklı gelmemektedir. Ancak sizlere tavsiye edeceğimiz en iyi imkanlar ile hayvan kredisi sağlayan 5 bankanın içinde bir tanesi diğerlerine göre açık ara 1 numara olarak en ön plana çıkmaktadır. Bu banka Ziraat bankasıdır. Senelik sadece %2 den başlayan 5 yıl vadeler sunmuş olduğu teklif gerçekten çok cazip gelmektedir. Onun haricinde Şekerbank ‘ın ise yıllık %11 den başlayan olanaklarından sağlamış olduğu imkanlarda hiç de kulağa kötü gelmemektedir.

2019 Yılında En Uygun Hayvan Kredisini Veren 5 Banka Burada!

Geçmiş yıllarda ülkemizde hayvancılık çok geniş çaplarda yapılan bir meslek gurubu idi. Köyden büyük kentlere göçler tarımsal alanların ekilmesinde ki düşüklük ve hayvancılık alanındaki yatırımların düşmesine neden olmuştur. Özellik ile 2019 yılı itibarı ile ise bu çark adeta tam tersine dönmeye başlamış durumdadır. Kuşkusuz bunun en büyük nedeni büyük şehirlerdeki hayat pahalılıkları dır. Şayet büyük şehirde kalifiye bir çalışan değil iseniz mevcut asgari ücret ile geçiminizi sürdürmeniz çok zor olacaktır. Bunun bilincinde olan vatandaşlarımız köylerine geri göç etmek için bazı hazırlıkları yapmaya başlamıştır. Özellik ile bir köyle bir kaç parça tarlası olan veya damı, ahırı olanlar kendi anladıkları iş olan çiftçiliğe geri dönüşün sinyallerini vermiştir. Tabi bu iş bir anda olmadığı için biraz bankalardan maddi destek almaları icap etmektedir. Et veya süt üzerine üretim yapmanın kuşkusuz büyük şehirlerde işçilikten çok daha fazla kazanç sağladığını da göz önünde bulundurur isek biraz fedakarlık yapmamızın bence hiç ama hiç bir sakıncası yoktur.

En uygun büyükbaş hayvan kredisini hangi banka veriyor

En uygun büyükbaş hayvan kredisini hangi banka veriyor

Daha önceleri sadece devlet kamu bankaların vermiş olduğu hayvan kredileri artık günümüzde hemen hemen her özel bankanın bir parçası olmuştur. Bir çok banka büyükbaş veya küçükbaş veyahutta kanatlı hayvan alacak olan vatandaşlar için zirai departmanlar kurmuş, uzman personel çalıştırmaktadır. Özellikle bu bankaların içinde en dikkat çekenleri ilk sırada Ziraat bankası gelmektedir. Onun hemen arkadasın dan ise Şekerbank diyebiliriz.

Bütün Bankaların Hayvancılık Kredilerinde Aradıkları Şartlar!

  1. Hayvan alacak olan çiftçinin ilk olarak kredi notu kesinlik ile sorunsuz olması gerekmektedir. Yani daha önceleri hiç bir banka ile kredi veya kredi katı ile ilgili sorun yaşamamış olmanız oldukça önemlidir. Bu neden ile not ortalaması ” İYİ ” seviyesinde gözükmesi şarttır.
  2. ÇKS belgesi, yani Çiftçi Kayıt Sisteminde yer almanız istenilmektedir.
  3. Çiftçilik yapan vatandaşın şayet canlı hayvanları varsa bu hayvanların değerleri kadar şayet yoksa ( yeni girişimci çiftçi ise ) mutlaka ipotek değeri olan bir mal varlığı istenilir. Kısaca açıklamak gerekirse banka vereceği hayvan kredisi için paranın emniyetini sağlamak amacı ile değerli bir malınızı ipotek eder. Bu illa sizin üzerinize olması gerekmemektedir, bir yakınınızın ev, arsa, traktör gibi değerli üzerinde borcu olmayan bir malı da olabilmektedir.
  4. Hayvansal kredi başvurusu yapan çiftçiden en az çalışan, maaşlı ve bordolu 2 kefil istenilmektedir. Ayrıca kefillerden nüfus cüzdanı suretleri, maaşlarını gösteren imzalı onaylı yazıda aranmaktadır. Son olarak da yapılan yeni düzenleme ile kefilin varsa eşinin de rızasını gösteren banka tarafından verilen formda imzalanması gerekmektedir.

Bu şartlara ilaveten şayet hayvan kredisi kullanmak için Ziraat bankasını tercih edeceksiniz alacağınız hayvana göre RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN ŞARTLARI da yerine getirerek alım yapmanız şarttır.

Ziraat Bankası Hayvansal Kredi Faiz Oranları Ne Kadar ?

İlk olarak en uygun faizler ile hayvan kredisi veren bankalar 2019 da hangisi değinir ise bizce ilk sırayı kesinlik ile bir kamu bankası olan Ziraat bankası gelir. Banka hem geri ödemedeki imkanları ile hemde sağladığı düşük faiz oranları bonkörlüğü ile şuan listemizin 1 numarasıdır. Ziraat bankasının tek bu nokta da sizi belkide zorlayacak olan yer az öncede belirmiş olduğumuz gibi alınacak olan hayvandaki şartlarıdır. Şayet bu şartları da kabul ediyorsanız size aşağıdaki tabloda yer alan faiz desteğini verecektir.

En Uygun Hayvan Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Buradaki faiz desteği sonrasında bankanın yıllık olarak belirlemiş olduğu %8 faizli hayvancılık kredileri destek sonrasında şu hale gelmektedir.

  • Damızlık düve yetiştiricisi en fazla 12 aylık vadede %2
  • Büyükbaş hayvancılık %4
  • Küçükbaş hayvancılık %2
  • Arıcılık kredisi her iki dönemde %4
  • Tavukçuluk en en %2 en fazla %4

şeklindedir.

İkinci sırada ise size en uygun olarak her alanda hayvancılık yatırımı yapacak olan çiftçilere kredi olanağı sağlayan banka Şekerbank’ı tavsiye ederim. Banka sizden Ziraat bankası gibi alınacak olan hayvanda ağır şartlar aramayacak dır. Geri ödeme vadeleri de heme hemen yakın olsa da faiz oranları yıllık %12 ile 14 arasında değişmektedir. Detaylar => https://www.devletkredi.com/sekerbank-hayvancilik-kredisi-basvurusu-nasil-yapilir/

Denizbank 60 ay vadeli hayvancılık 2019 kredileri hakkında

Denizbank 60 ay vadeli hayvancılık 2019 kredileri hakkında

Üçüncü ve sizlere önereceğim son en uygun faizli hayvancılık kredilerini 2019 senesinde veren banka Denizbank dır. Banka tarımsal yatırımlar adı altında Möö’kemmel bir fırsat slogonu ile 60 ay vadeli fatura bedelin %75 oranını 6 ayda bir geri ödemeli olarak kredilendirme yapmaktadır.

Hayvancılık yapan veya yapmak isteyenler için öneriler

Değerli çiftçilerimiz, yem maliyetlerinin son zamanlarda artması hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimizin maalesef belini bükmektedir. Tarlası bulunmayan veya bulunduğu coğrafi bölgenin karlı, soğuk kısacası hayvanların otlatılmasına elverişli olmaması çiftçilerimize yem ile besicilik yapmaya sürüklemektedir.  Yaz günlerin de hazırlanan silaj ile veya videomuz da yer alan teknikler ile maliyetlerinizi düşürebilirsiniz!


Facebook sosyal sayfamızdan bizleri takip ederek, hayvansal veya tarımsal hibe kredilerden anında haberdar olabilirsiniz. Lütfen Facebook sayfamıza erişim sağlayınız.

Bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak da hayvan alabilirsiniz

Bankalardan çok uygun faiz oranları ile bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak da canlı hayvan alabilirsiniz. Şayet kredi notu değeriniz yüksek ise tamamen kefilsiz ve evraksız olarak aşağıdaki tabloda yer alan kredi faiz imkanlarından istifade edebilirsiniz.

  • Örnek vermek gerekir ise ICBC bankasından AĞUSTOS 2019 ayına özel direk İnternet üzerinden başvuruda bulunarak 35.000 TL kredinizi aylık %1.64 faiz imkanların dan yararlanarak kullanabilirsiniz. 60 ay vadeli bankadan 35 bin TL kullanacak olan çiftçilerimizin aylık taksit ödemesi sadece 999,09 TL olacaktır. Toplam geri ödeyecekleri miktar ise 59.945,80 TL ‘tir.

"2019 ‘da En uygun Hayvan Kredisi Veren 5 Banka !" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"2019 ‘da En uygun Hayvan Kredisi Veren 5 Banka !" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net