2018 Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Sonuçları Açıklandı

2018 Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Sonuçları Açıklandı
28 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 24.949 kez okundu.


2018 tarihinde tüm esnafa verilecek olan KOSGEB işletme faiz destekleri sonuçları nihayet açıklandı. Kazananlar listesi ve sifir faiz 2018 kosgeb gov tr başvuru neticesinde destek almaya hak sahibi olan esnafımızın izlemesi gereken yol haritasını sizler için sayfamızda yer verdik. İşte KOSGEB anlaşmalı bankalar ile başvurunuzun nasıl yapabileceğiniz ve sizden bankalar tarafından talep edilen şartlar.

 

NOT: 2018 BAŞVURULARI BAŞLAMADIĞI İÇİN SONUÇLAR HAKKINDA NET  BİR BİLGİ ŞUAN İÇİN VEREMİYORUZ.

Sonuçlar En Sonunda Açıklandı

2018 tarihinde verilmesi planlanan KOSGEB işletme faiz desteği 28 şubat 2017 tarihine ertelenmiştir. KOSGEB’ in resmi sitesinde yaşanan sıkıntılardan dolayı bu şekilde bir karar alındığını zannediyoruz. 28 şubat tarihine sarkıtılan karar açıklamasında Başbakanımız 460 bin 167 işletme sahibine bu kredinin verilmesine karar verildiğini açıkladı. Hak sahiplerine sistemde yer alan cep telefonları aracılığı ile KAZANDINIZ mesajı gelmesi gerekmektedir. Sistemde yer alan cep telefonlarınıza bu mesaj geldi ise 28 şubat 2017 tarihi itibarı ile daha önce anlaşma sağlanmış olan bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kendisine herhangi bir neden ile SMS yada e-mail gelmediğini düşünen esnaflarımız BURADAN başvuruları neticelerini yeniden öğrenebilirler.

Başbakanımızın açıklama metni

Başbakanımızın canlı yayında yapmış olduğu gurup toplantısında esnaflar ile ilgili konuşma metni aynen ” Geçtiğimiz haftalarda ilan ettiğimiz, KOSGEB aracılığı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere gerekli şartları sağlamaları durumda 3 yıl vadeli faizsiz kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu kredi 50 bin TL kadar olacak 20 bin ile 50 bin TL ödenecek ve bu bağlamda 460 bin işletmeye bu krediyi verme kararı aldık KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletme kredi verilecek. Kredi verme işlemi bugün başlıyor, hayırlı uğurlu olsun. Bu bağlamda esnafımıza, küçül işletmelerimize yaklaşık olarak  11 milyar lira nakit kaynak sağlıyor. Ödemeler işletmenin yıllık cirosuna göre 20 bin ile 50 bin arasında değişiyor. İlk yıl ödeme yok ikinci yıl da faiz yok aldığı parayı eşit taksit ile ödenecek ” dedi. Başbakan daha sonra bizimde sürekli olarak altını çizdiğimiz gibi öncelik olarak daha çok ihtiyacı olan küçük esnaf gözetilmiştir dedi. Son olarak ise Başbakan geçtiğimiz gün yine vergi borçlarını ödeyen esnafımıza %5 indirim sağlayacak olan yasa görüşülüp kabul edildiğini söyledi

Anlaşma sağlanan bankalar

Kazandığınıza dahil onay SMS aldı iseniz başvuru işlemlerini aşağıdaki 9 bankadan herhangi birine yapabilirsiniz.

 • Özel bankalar; Ankbak, Denizbank, Garanti bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi bankası, İş bankası
 • Kamusal bankalar; Türkiye Vakıflar bankası, Ziraat bankası, Halk bankası

Kazanan hak sahibi kobi faizsiz kredisini nasıl alacak ?

SMS ile kazanan esnafımız bahsedeceğimiz 4 adımda KOSGEB anlaşmalı olan bankalardan sıfır faizli kredilerinin sahibi olacaktır. Bunun için ilk yapmanız gereken.. 1. İlk olarak sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden giriş yaparak kazandığınızı gösteren sayfanın çıktısını almanız gerekmektedir. Nasıl giriş yapacağını bilmeyen esnaflarımız BURADAN işlemlerini sağlayabilirler.
 2. Banka tarafından onay aldıktan sonra sitemizde de yer alan kobi beyannamesi doldurma işlemi yapılır, şayet var ise beyannameler güncellenmesi gerekmektedir. Doldurulan beyanname KOSGEB tarafından onay verilmektedir.
 3. Başvuruda bulunduğunuz bankada sizden bazı evrakları talep edecektir. Bu evrakları da en kısa sürede tanzim ederek başvuru yapmış olduğunuz anlaşmalı bankaya vermeniz gerekmektedir.
 4. Banka yapmış olduğunuz başvuruyu inceler. İncele sonrasında banka şayet başvurunuzu onaylar ve KOSGEB de yapılan başvuruya onay verir ise sıfır faizli 50 bin TL kadar olan kredinizi alabilirsiniz.
sifir faiz 2017 başvuru yol haritası

sifir faiz 2017 başvuru yol haritası

daha detaylı bir şekilde bilgi almak isteyenler BURAYI tıklayabilirler.

20 bin TL ile 50 bin TL arasında belirlenen oranlar esnafın yıllık net satışına göre belirlenmiştir. Hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir.

faizsiz kedi 2017 dağılım listesi

faizsiz kedi 2017 dağılım listesi

Şartlar nelerdir?

2017 yılında verilecek olan esnaflara işletme faiz desteklerinde sizinde bildiğiniz gibi sürekli olarak KOSGEB şartlarına uygun işletmeler den bahsedilmiştir. Bu şartların ilk başında özellik ile güvenlik soruşturmasından başarılı bir şekilde geçen işletmeler ön planda tutulmuştur. Yani buda demek oluyor ki FETÖ ve PKK yada diğer ülkemizin terör listesinde yer alan gruplar ile bir bağlantınızın olmaması demektir. Her ne kadarda sıklık ile belirtilmese de bizim kanaatimize göre devlete vergi borcunuzun da olmaması gerekmektedir. SGK, bağ kur gibi borçlarınız var ise onların ödenmesi yada yapılandırılması istenilecek tir.

Bankalarda şart arayacaktır !

Değerli esnaflarımız, 2016 yılının sonunda verilen sıfır faizli 50 bin TL de bildiğiniz gibi birde yedek kazanlar listesi oluşturulmuştur. Oluşturulan bu listenin amacı bankalardan geri dönen esnafın yerine yedeklerin başvuruda bulunması olanağı sağlanmasıdır. Yani paranın garantörlüğü bankada olacağı için sicili bozuk ve ödeme koşullarına uygun olmayan esnaflarımıza bankalar zorluk çıkarabilir. Bu durumda yer alanlar için ise devlet KGF 2017 yılı başvuruları için devlere sokmuştur. Kredi Garanti Fonu size kefalet sağlayacak ve büyük ihtimal ile faizsiz kredi desteğinizden yararlanmanız için bu tür engelleri geçmenize yardımcı olacaktır.

 

 Bir önceki yazımız olan ESKKK kredi başvurusu hesaplama tablosu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2018 Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Sonuçları Açıklandı Konusuna 42 Yorum Yapıldı
 1. basri bucak dedi ki:

  2017de müracat ettim ama hala bişe yok olacanada inanmıyorum yalan dolan bizi uyuşturuyorlar bekliyoruz????????????????????????

 2. Sevinç dedi ki:

  Kosgeb kredi faaiz destek ellerinde patladı esnafı makarata sardılar iyice

 3. Sevinç dedi ki:

  Kosgeb kredi faiz destek başvurular ne zaman başlayacak hale hazırda hiç bi ses yok bu esnafı unutdular

  1. Admin dedi ki:

   Evet bu seni bizde bekliyoruz ama ne yazık ki daha ses yok.

 4. Sevil dedi ki:

  Esnaf kredileri nezaman verilmeye başlanıcak 1 aydır bekliyoruz henüz birşey Yok hala finansman verilmedi ne kadar daha bekliycez

  1. Admin dedi ki:

   Ne yazık ki bizde sizler gibi beklemekteyiz. Ama malum gündem Suriye olduğu için sanırım daha bu konuda bir gelişme yaşanmadı

 5. Seda çeyiz sarayı dedi ki:

  Ben bir KOSGEB kadın girişimci olarak baş vurdum neden onaylanmadı, işletmem KOSGEB destekli herşey tamamdı ama başvurum onaylanmadı bizim gibi küçük işletmelerin daha çok ihtiyacı var inanın zor durumdayız devletin bizleride bu kapsama almasını istiyoruz Teşekkürler.

 6. Sevinç dedi ki:

  Geçen yıl 20 bin onaylandı fakat vergi borcum var-dı alamadım bu yıl vergi borcum yok fakat işçi ssk borcu var tekrar başvura bilirmiyim

  1. samet dedi ki:

   Hiç Borcunuzun Olmaması Gerekiyor Çünkü Hangi Kuruma Bağlıysanız Borcu Yoktur Yazısı İstiyor.

 7. Ferhat Obuz dedi ki:

  daha önce den başka yere başvuru yaptım 700 tl verdim kurs bekliyor diyor başka bişe demedlier

  1. Admin dedi ki:

   Ne kursu anlamadım ?

 8. uğur aydın dedi ki:

  08506600190 numarayı aramıştım kobi destek kredisi için 3 gün sonra geri arardım krediniz onaylanmıştır diye ve evraklar kargoyla adresinize gelecek denildi karşılığındada 700 tl sgk ücreti isteniliyo acaba dolandırıcılık olabilirmi fikri olan varmı

  1. Admin dedi ki:

   Kesinlikle dolandırıcılık….

 9. daraldım krediçıkmıyor destek olmuyor daralan 5yıllık firmalarada destek verilmesilazımdiyedusunuyomyeniacılan yerleredestek veriliyo sağolsunlar lakın birde halihazırda olan iş yerlerine destek verilsedahaadaiyiolur

 10. Yusuf dedi ki:

  Benim muhasebe derki ben kaydını yaptım 20 sinde yani son gunde ve ben kaç defa baktım kosgep resmi sitesine ordan oraya ordan oraya yönlendiriyor neden olumlu veya olumsuz bi bilgi göremiyorum vergı no ıstiyor giriyorum açılış tarihi guvenlij kodu herneyse ordan bu yönlendiriyor başka yere hayır benim muhasebe mi yalan söyluyor hadi yalan söyluyor dıyelim o halde neden böyle bi muracatınız yok şeklnde bi bılgi verıldıyor admin bey ne yapmam gerek bi bılgi verhın

  1. Admin dedi ki:

   Olumlu bir sms gelmedi ise kazanamadınız demektesiniz.

 11. ömer dedi ki:

  Merhabalar. Bende kosgeb veri tabanında kayıtlıyım ve sms de geldi 20 bin tl için vergi borcum yok fakat bağkur borcum bulunmakta bu durumda yararlanmam mümkün değilmi ?? Bankalar konusunda sıkıntım yok kredi puanım oldukça yüksek..

  1. Koray dedi ki:

   Bag kur borcunu kesip kalan parayı size ödeme yapıyorlar

   1. fahri dedi ki:

    ben aldım bağkur borcumun %20-25 ini kesiyorlar benim 12.600tl borcum vardı .4600 tl. sini bağkura kestiler

    1. tahsin kara dedi ki:

     peki hangi bankadan kullandınız kredinizi

 12. veysi korkulu dedi ki:

  İyi günler ben basit usul bir işletmeciyim 20.000 faizsiz kredi alma hakkı kazandım.Ama bağkur borcum var vergi borcum yok ben bağkuru yatırmasam olmaz mı

 13. Úmit tas dedi ki:

  Bi esnaf olarak acil destege ihtiyacim var

 14. muşlu dedi ki:

  asıl yeni işe başlıyana olmalı çünkü o esnafın daha ihtiyacı var

 15. muşlu dedi ki:

  bende yeni bir esnafım ne yazıkki bize bişi yok hep zengine

 16. cagdas dedi ki:

  2017 yılında aynı kredi için bir daha başvuru açılacak mı?

  1. Admin dedi ki:

   Başbakanımız tüm esnafa demişti. 2017 yılında tüm esnaf alana kadar bizce açılacak..

 17. ahnet dedi ki:

  ben 11 yıllık vergi mükellefiyim ve hiç bir borcum olmamakla beraber esnaf ve sanatkarlar odasına sicil kaydım da vardır lakin bu krediden öncesinde bilgi sahibi olmadığımdan başvuru yapamadım. BU KREDİDEN YAYARLANA BİLMEM MÜMKÜN MÜ.! Şimdi Kayıt Fapabilme İmkanım Varmı.!

  1. Admin dedi ki:

   Çok üzgünüm ama artık çok geç son kayıt 20 şubat dı. Lütfen sitemizin facebook sayfasını beğenin. Tüm desteklerden anında haberdar olursunuz.

 18. muharrem dedi ki:

  birkaç aylık bağkur borcum var fakat hak kazanamadınız yazıyor sorgulama yapıldığında neye göre belirlendi acaba hak kazananlar

 19. ali dedi ki:

  kredi notu yüksek olan bagkur borcu olmayan vergi borcu olmayan alacakmış parayı borcu olmayana bankalar para veriyor zaten buna gerek yoktu insanları kandirmaya

  1. Admin dedi ki:

   Ama 1 yıl ödemesiz 3 yıl faizsiz vermiyordu ? Lütfen.. karalama yapmayalım…

   1. leame dedi ki:

    Vergi borcu alan da oldu ama genelde senin gibi yalakalar aldı Admin

 20. ali dedi ki:

  kosgeb krediyi işi düzgün olana veriyor parayı doğruşu zengine ödemesini yapamayana para yok borçu olan esnafa para yok Batsın diye

  1. Admin dedi ki:

   20 bin TL ile 50 bin TL mali bilançonuza göre bir çok esnafa faizsiz bir şekilde verilmiştir. Geçmişte borçlarınızı ödemedi iseniz bunun birim ile bir bağdaşlıyıcı yapmanız doğru olmaz bence..

 21. Yasin Bayram dedi ki:

  KOSGEB tarafından hak kazanıldı diye SMS geldi fakat benim dört bin vergi borcum çiktı ben bu haktan nasıl yararlanırım

 22. cetin dedi ki:

  Cikti alacagimiz ekran calismior sistemde hata olistu diyor o cikti olmadan gelen mesajla isleme basliya biliyormuyuz acaba

 23. berrin dedi ki:

  Hiç bir sorunum, pürüzlü işim yoktu ama bana neden çıkmadı bir türlü anlayamadım müracat edenlerin hepsine vereceğiz dendi. kafayı yiyecem ya. bankalara filanda borcum yok devletetede tek kuruş borcum yok ama maalesef çok üzgünüm

  1. Admin dedi ki:

   Berrin hanım, 2017 yılında mutlaka sizde alacaksın bu krediden. Biraz sabırlı olun lütfen…

 24. Elif dedi ki:

  Acaba bu krediden kimler faydalanamıyor.

 25. Figo dedi ki:

  Benim kredi puanim iyi marketi açılıda tam 1 yıl oldu fakat vergi ve Bağ-Kur’a borcum var bana amk yada e-mail gelmedi bu durumda kredim başvurum onaylanmamış oluyor sanırım sisteme girişde yapamıyorum sonuçların hepsi bugün itibari ile açıklandığı yoksa açıklanmaya devam edecekmiş Sn. Admin

 26. Cemal dedi ki:

  Kredi puanı düşük olana verilicekmi peki önemli olan bu kredi puanı iyi olan zaten işini dönderiyor

  1. Admin dedi ki:

   Paranın teminatı banka olduğu için biraz zor. Ama bu pakette KGF ile anlaşma sağlandı. Bir inceleyiniz.

Sayfa başına git
Daha fazla ESNAF Kredisi
ESKKK kredi başvurusu hesaplama tablosu
ESKKK kredi başvurusu hesaplama tablosu

ESKKK kredi başvurusu hesaplama tablosu TESKOMB yani açılımı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Türkiye Halk bankası...

Kapat