KOSGEB Kredi

HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! (2020 Faizleri)HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! (2020 Faizleri)

Türkiye Halk bankası da esnafımızı KOBİ kredileri 2020 senesi ile 500 bin TL iş yeri satın alma 200 bin TL de işletme giderleri için düşük faizli krediler ile desteklemektedir. Esnaflar için başlatılan Türkiye HALKBANK düşük kredi başvuru şartları neler olduğunu güncel olarak burada bulabilirsiniz. Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi  (ESKKK) üyesi olarak veya olmadan Türkiye Halk Bankasından sıfır faizli kredi almanız için gerekli evrakların ne olduğunu bulabilir ön başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Halkbak Esnaf Kredisi 2020 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Halk bankası KOBİ ve esnaflarımıza oluşturmuş olduğu 3 ayrı seçenek ile esnaf kredisi vermektedir. Bunlar; Develet destekli sıfır faizli esnaf kefalet kredisi, Esnaf ve Sanatlar Kredi Kooperatifi ortağı olan ve olmayanlar için oluşturulmuş çok düşük faizli KOBİ kredileridir. Tüm bu kredi paketleri için talep edilen şartları sağlayarak Türkiye Halk bankasına başvurmanız durumda 100 bin TL hibe ve 200 bin TL ye kadar ise düşük faizli, 60 ay esnek ödemeli kredi kullanabilirsiniz.

HALKBANK Esnaf Kredisi 2020 Hesaplama Tablosu

Bilindiği gibi ülkemizde bir çok meslek dalı ve bu meslek dallarına göre meslek odaları bulunmaktadır. Esnaf ve Sanatkar Kredi Kooperatifi de bu odalardan bir tanesidir. Devlete bağlı bankalar çiftçilere, esnaflara kısacası tüm üreticilere ülke ekonomisinin canlı durması ve işsizlik seviyesinin artmaması adına hibe veya düşük faizli kredi imkanları sunmaktadır. Türkiye Halk bankası da çiftçilerden ziyade KOBİ ve esnafa daha ağırlığı devlet imkanlarını aktarmaktadır. Bahsi geçen neden ve sebeplerden dolayı  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği ile de Türkiye  Halk Bankasından 60 ay kadar kredi kullanabilirsiniz! Ayrıca kullanacağınız bu kredinin ödemelerini 3 ayda 1 olacak şekilde geri ödeye bilirsiniz.! Bankanın vadelere göre faiz oranları şu şekildedir.

 • 1 ile 60 ay vade için senelik faiz oranı %4.5 aylık ise sadece %0.37 oranında kredi imkanı sağlamaktadır.

Bu faiz oranları ile bankadan Ticari yada Esnaf Meslek Odası üzerinden kredi başvurusu yaptığınız da 3 ayda bir geri ödemeniz aşağıdaki tablodaki gibi olacaktır.

 • 50.000 lira için 3 ayda bir ödemenizin başlangıç taksit tutarı 3.200 Lira, son taksit ödemeniz 2.553 TL olur. Elinize ise net geçecek miktar 47.525 liradır. Kredinizi ödedikten sonra ise size verilecek toplam geri ödeme miktarı ise 725 TL.
 • 100.000 TL çekecek olan esnafımızın yine 3 ayda 1 olacak şekilde ilk taksit miktarı 6.400 TL son taksit miktarınız ise 5.106 lira olacaktır. Elinize geçecek olan toplam para ise 95.150 liradır.
 • 150.000 Lira çekmek isteyen esnaflarımızın da 3 ayda 1 ödemeli ilk taksit miktarı 9.600 lira son ödemesi 7.659 lira olur ve eline net 142.775 lira geçer.
 • 200.000 TL için 20 ödemelinin kredinin ilk 3 ay sonraki ödeme miktarı 12.800 olacaktır. 20. yani son taksit miktarınız da 10.212 lira olur. Toplam size maliyeti 234.993 lira olur.

Diğer meblağlarda hesaplamaları görmek, detaylı doküman için Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu‘na göz ata bilirsiniz.!

Düşük faizli ve geri ödeme olanağı esnek olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyeleri bu imkanlarda faydalanarak kredi kullanabilmeleri için mutlaka odanın sınırları içerisinde faaliyet göstermesi gerekmektedir. Yine bağlı oldukları sicil müdürlüklerine kayıtlı olması ve aşağıdaki gerekli belgeler ile şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Kefillerden ve sizden istenilen Esnaf Kefalet Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nedir? diyorsanız ilgili içerikte detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği olmak sazın kredi imkanı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği olmaksızın da Türkiye Halk bankasından devlet hazinesi yardımı ile de esnaf kredisi kullanabilirsiniz. Yıllık mali bilançonuz göz önünde bulundurarak yine 60 ay vadeli ve ister aylık isterseniz senede bir veya yılda iki kez geri ödemeli olarak 100 bin TL den 200 bin TL ye kadar ham madde alımları için aşağıdaki gerekli evraklar ile başvuru yaparak anında kredi kullanabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hazine desteği ile esnaf kredisi başvuru yapmak için Esnaf sanatkarlar odasına veya sicil müdürlüğüne kayıtlı olmanız gerekmektedir. Başvuru yaparken yanınızda

 • Nüfus hürriyet belgenizi
 • Oda kayıt ile sicil tasdikname
 • Vergi levha fotokopi ile başvurmanız gerekmektedir.
 • İmza ve gelir belgesi beyannamesi
 • İpotek edilecek olan araç için ruhsat ev için tapu belgesi
 • İş yeri kira sözleşmesi
 • İş yerinin sigorta belgesi
 • SGK ve vergi borcu yoktur yazısı

Meslek odasına kayıt ücreti 2020 yılında 783 lira civarlarındadır.!

HALKBANK Esnaf Kredisi Şartları Nedir?

Halk bankası üzerinden alınacak olan faiz destekli yada desteksiz tüm kredilerden esnaflardan bazı şartlar aranmaktadır. Aranan bu şartlar aslına bakılır ise tüm bankacalar istenilen genel şartlardır. Bunlar ise;

 1. Mutlaka kredi notu değerinizin yüksek olması.
 2. İflas bildiriminde olmamış olmanız. (yatırım amaçlı olarak verildiği için)
 3. Gerekli olması durumunda kefil ve ipotek sağlamanız.
 4. Devlete vergi borcunuzun bulunmaması.
 5. En az 12 aylık esnaf olmanız.

Esnafa Faizsiz Kredi İmkanından Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Yazı başında da belirttiğimiz gibi Türkiye Halk bankası devlet imkanlarını KOBİ ve esnaflarımıza iletmek ile mükellef bir kamusal sermayeli bankadır. Devlet esnafımıza hayat vermek için 2020 yılında devam eden destek ile 30 ve 100 bin TL sıfır faizli kredi olanağı sunmaktadır. 100 bin TL faizsiz kredi için 30 yaşını geçmeme şartı aranırken 30 bin TL kredi için herhangi bir yaş sınırı aranmamaktadır. 100 bin TL genç esnaf kredisi başvurusu için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız şarttır!

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruları nerelere ve nasıl yapılır, başvuru tarihleri ve dersler hakkında her şey burada yer almaktadır!

100 bin TL faizsiz esnaf kredisi için bağlı olduğunuz odaya dilekçe ile başvurmanız, dilekçenizin oda başkanı tarafından kabul görülmesi ve Türkiye Halkbank şubesine iletmesi sonrasında 15 gün içerisinde talebinize cevap verilecektir.

Bu Ay En Düşük Faizli Ticari Kredi Veren Banka

Bilindiği gibi bir çok banka ticari kredi imkanlarını esnaf müşterilerine sağlamaktadır. Ticari geçmişinde bankalar ile münasebeti sorunsuz olanlara 60 aya varan vadeler ile kredi imkanları bankalarca sağlanır. 36 ay ile 60 ay olarak verilen ticari kredilerin vadeleri bankalara göre değişiklik göstere bilmektedir. Yine aynı şekilde ticari kredilerin faiz oranları bankalara göre ciddi şekilde değişmektedir. Bunu En İyi İşletme Kredisi Veren 2 Banka Hangisi olduğunda da zaten daha önceleri belirtmiştik. Ama burada sizler için farklı bir konuya değinerek tanıtım yapmak istiyoruz. Buda siz esnafımıza meslek odanız üzerinden başvuru yapmadan en iyi faiz oranları ile ticari kredi veren bankanın hangisi olduğudur. Sizler için aylık olarak güncellediğimiz faiz oranlarına göre ayın en düşük faizli ticari kredisi veren bankamız 36 aya %1.26 faiz imkanı ile ING olmaktadır. Bankanın kredi aylık kredi ödeme ve toplam maliyeti ise şu şekilde oluşur.

ING ESNAF KREDİSİ HESAPLAMASI (Aylık Ödeme)
Miktar 36 Ay Toplam Maliyet
30.000 TL 1.086,74 TL 39.122,68 TL
40.000 TL 1.448,99 TL 52.163,46 TL
50.000 TL 1.811,23 TL 65.204,48 TL
60.000 TL 2.173,48 TL 78.245,33 TL
70.000 TL 2.535,73 TL 91.286,14 TL
80.000 TL 2.897,97 TL 104.327,20 TL

0-850-222-06-00 numaralardan da detaylı bilgi alabilirsiniz.

"HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! (2020 Faizleri)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! (2020 Faizleri)" - 50 YORUM
 1. blank Hakan çınar dedi ki:

  Merhaba 31/07/2017 tarihinde forklift adında iş makinası satın aldım 1 yıl kadar sonra vergi kaydımı yaptırdım ehliyetli operatörüm kiralama işi yapıyorum kendim kullanıyorum geçen ay esnaf sicil üyeliğimi yaptırdım 2 bin tl vergi ve bandrol borcum var minimum 50 maksimüm 100 bin civarı ihtiyacım var devameden özel banka kredim var kredi kartlarımın harcamaları aylık 5/6 civarlarında aksatmadan ödeme yapıyorum siz yardımcı olurmusunuz nasıl kredi kullanabilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Esnaf yada ticaret odası üzerinden kredi kullana bilmeniz için vergi borcunuzun olmaması gerekir. Kredi notunuz yüksek ise ticari kredi kullana bilirsiniz.

 2. blank Hasan AYVERDI dedi ki:

  Merhabalar, henüz yeni bir esnaf olarak kredi basvurusu yapmak istiyorum, yaklaşık 3 ay oldu esnaf olalı ve 100 bin tl kredi kullanmak istiyorum bunun icin benden ipotek göstermemi isterler mi yoksa sadece kefille kredi kullanabilirmiyim, teşekkür ediyorum.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Esnaf odalarından kredi başvuruların hepsinde ipotek şartı vardır. Ticari işletme kredi için kefil yeterli olacaktır.

 3. blank Asena dedi ki:

  Ben internet üzerinden bebek kıyafeti satmak istiyorum ve yeni esnaf olucam kredi kullanmak istiyorum acaba yardımcı olabilirlemi bana ne gibi yardımcı olurlar bilgi verirmisiniz

 4. blank Seydi gür dedi ki:

  Ben esnafım ticaret odasına kaydım vardı ama bana dediler ki git esnaf odasına katdını yapın yaptıım ama internet ‘ten başvuru yaptım bana niye cevap

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Odanız üzerinden başvurunuzu yapacaksınız efendim.

1 3 4 5
KOSGEBKredi.net