KOSGEB Kredi

100.000 TL Faizsiz Damızlık Süt Sığırcılığı Yetiştiriciliği Kredisi100.000 TL Faizsiz Damızlık Süt Sığırcılığı Yetiştiriciliği Kredisi

Hiç elinizde sermayeniz olmadan sıfırdan süt ineği almak artık devletimizin faiz destekleri ile çok kolay. İster mevcut damızlıkları çoğaltacak olun isterseniz ise işe en baştan başlayan bir çiftçimiz olun 2019 senesinde Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile Ziraat bankasından 100.000 TL kadar her iki alanda da faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ülke genelinde il ve çiftçi ayrımı gözetilmeden %100 faiz indirimden yararlanmak için oldukça basit şartları taşımanız yeterli olacaktır. 2019 yılında yayımlanan resmi gazete kapsamında 12.500.000 TL kadar nasıl bu fırsatlar yararlanacağınız, gerekli belgeleri ile siz girişimcilerimiz için detaylı bir hesaplama cetveliyle yer verdik.

Devletimizden Damızlık Süt Yetiştiriciliğine Harika İmkanlar Var!

Süt fiyatlarının litre fiyatının 2.000 TL varması bir çok çiftçimizin sektöre girmesi için oldukça iyi bir neden aslında. Hiç bir şekilde sermayeniz olmasa dahi, devletimizin sunmuş olduğu 100 bin TL kadar faizsiz kredi imkanları ile 10 başa kadar damızlık süt sığırı alabilirsiniz. Yada var olan damızlık sayınızı yine bu kredi imkanları dahilinde çoğalta bilirsiniz. Geçtiğimiz senler de %4 yıllık faiz uygulayan Ziraat bankası, 2019 senesi için faizleri 100 bin TL için %0 çekmiştir. Banka tarafından talep edilen şartlara uygun olmanız halinde 12 milyon 500 bin TL kadar düşük faizler ile kullanacağınız kredi için şu şartlara uygun olmanız yeterlidir.

Damızlık Süt Sığırı Alacak Olan Çiftçilerimizden Talep Edilen Şartlar Nedir ?

Ziraat bankası tarafından oluşturulan çeşitli hayvan kredisi kalemlerin en başında damızlık olarak süt sığırı alacak olan çiftçilerimiz için sunulan fırsatlar gelmektedir. Öyledir ki hem YATIRIM hemde İŞLETME dönenimde olan çiftçilerimize 100.000 TL tamamen faizsiz olarak kredi olanakları sağlanmaktadır. Bankaca istenilen şartlara uygun olmanız halinde tüm çiftçilerimiz bu olanaklardan rahatlık ile istifade edebilmektedir. İl ve yaş gözetilmek sizin tüm çiftçilerimizden aranan şartlar ise şöyledir.

  1. Mutlaka ÇKS kaydınızın olması gerekmektedir.
  2. Kredi notu değerlendirmeniz en az 1700 puan ve üzerinden olması gerekir. ( 110.000 TL ve üzeri başvurularda notunuzun 1750 den aşağıya olmaması arana bilmektedir. )
  3. Herhangi bir bankaya taksit ödemeli kredinizin olmaması gerekir.
  4. Devlete ait verdi borcunuzun olmaması istenilir. Bu neden ile vergi dairesindenBORCU YOKTUR” yazısız almanız istenilmektedir.
  5. En az 2 tane eşleri ile birlikte tercihen çalışan kefil talep edilir.
  6. Çekeceğiniz kredi miktarına göre İPOTEK talep edilmektedir. Sıfırdan başlayanlardan İPOTEK olarak herhangi taşınmaz ev, arsa istenilirken, damızlık süt sığırı besiciliği yapanlardan kulak küpe numaraları talep edilmektedir.

Süt sığırcılığı kredileri başvuruları nasıl yapılır ?

Başvuru işlemleri ne yazık ki İnternet üzerinden kabul edilmemektedir. Bu neden ile belirtmiş olduğumuz şartlara uygun istenilen belgelere sahip çiftçilerimiz müracaatlarını şahsen olarak Ziraat bankalarına yapmaları gerekir. Kredi işlemelerin başlatılması için şu belgeleri yanında bulundurmanız yeterlidir.

  1. Nüfus cüzdanı
  2. ÇKS belgesi
  3. Vergi dairesinden borcu yoktur yazısı

bu belgeleri teslim edildikten sonra kredi notu değeriniz de incelendikten sonra başvurunuzun cevabı gelir. Şayet müracaatınız olumlu olarak sonuçlanırsa bu kez İPOTEK için ekspertiz süreci başlar. İpotek olarak şayet canlı hayvanlarınızı gösterdiyseniz aynı hafta içinde bilir kişi hayvanlarınızı görmek için ahırınızı ziyaret eder. İpotek sorgulaması sonrası herhangi bir olumsuzluk yaşanmazsa bu kez kefillerin imzaları sözleşmeye istenilir. Kefillerin de imzaları atıldıktan sonra ise başvuru için onaylanan krediniz muhtemelen gün içersin de adınıza açılan mevduat hesabına geçer.

Damızlık Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kredisi

Damızlık Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kredisi

Süt sığırcılığında kredi hesaplamaları nasıl yapılmaktadır ?

100.000 TL kadar faizsiz kredinin hesaplamasını yapmaya gerek yok sanırım. Bu miktarın üzerinde kredi kullanacaklar ise aşağıdaki tabloya göre bir kaç hesaplama yapacağım.

Süt Sığırcılığı Kredi Hesaplama Tablosu

Süt Sığırcılığı Kredi Hesaplama Tablosu

Hesaplama tablosunda 100.001 TL üzeri için YATIRIM yani sıfırdan damızlık süt sığırcılığı yetiştiriciliği işine girecekler için yine faizsiz kredi imkanı sağlanırken, İŞLETME dönemi için ise %50 destek verilmektedir. Bu şu anlama geliyor. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından belirlen kredi maliyet oranında her türlü hayvancılık için faiz oranı %8 olmaktadır. Yani çiftçimiz İŞLETME dönemi ( var olan süt sığırlarını çoğaltacak ise ) %50 faiz desteği ile faiz oranı %4 de düşecektir. Buda örnek olarak 120.000 TL için aylık olarak 4 / 12 yaptığımızda 0.33 gibi bir faiz çıkartır. Yıl sonunda ise ödemeniz toplamda 123.111 TL gibi bir geri ödeme yapacaktır.

"100.000 TL Faizsiz Damızlık Süt Sığırcılığı Yetiştiriciliği Kredisi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"100.000 TL Faizsiz Damızlık Süt Sığırcılığı Yetiştiriciliği Kredisi" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net