KOSGEB Kredi

1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır?1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır?

Bankalardan kredi kullanabilmeniz için bir kredi notuna sahip olmalısınız. Gelir belgesiz kredi bile şayet iyi bir kredi notuna sahipseniz kredi artık çekebilirsiniz. Hatta kefilsiz, evraksız formalitesiz dahi sadece 5 dakika için kredi kullanabilmek artık İnternet bankacılığı ile mümkün.. Peki tüm bu olanaklardan yararlana bilmeniz için banka kredi notu değeriniz ne kadar olmalı? En düşük ve en yüksek kredi notu nedir? ne kadardır? İşte Findeks Kredi Kayıt Bürosunun tutmuş olduğu kredi skorları.

Findeks Banka Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Findeks Kredi not değerleri sıfır ( 0 ) dan başlayarak 1900 kadar çıkmaktadır. Ayrıca bu değerler’de kendi aralarında 5 bölgeye ayrılmaktadır. Puandan ziyade bu bölgelere göre kredi çekebilme ihtimaliniz oluşur. Buna göre bu bölgeler ve bankalardan kredi çekebilme ihtimaliniz şu şekilde oluşmaktadır.

 • 0 ile 700 Puan arasında bir kredi notuna sahipseniz bankalardan kredi kullanamazsınız. Sizlere tavsiyem Vodafone Faturalı Hatlara Nakit 15 Bin TL Kredi imkanlarını incelemeniz olacaktır.
 • 700 – 1100 Riskli bölgelerde yer alanlar için oluşturulan bir bölgedir. 24 Saat İçinde Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar için bir araştırmada bulunmanızı tavsiye ederim.
 • 1100 – 1499 Puan arasındakiler ” Orta Riskli Gurup ” da yer almaktadır. İstedikleri miktar kadar bankalardan kredi alamaya bilirler.!
 • 1100 -1499 Puan ortalamasına sahip olanlar ” Az Riskli Grup ” olarak bilinirler. Gelirlerine ve İpotek gösterecekleri taşınmazlara göre bankalardan kredi kullana bilirler. İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 3 Süper Banka hangisi diyorsanız, onuda sizin için araştırdık. 😉
 • 1500 ile 1699 puan arasındakiler gelir beyanlarına göre rahatlık ile kredi kullana bilirler.
 • 1700 – 1900 puan aralıkları ise hiç bir gelir beyan etmeden her bankadan çok rahat kredi alabilirler. Hatta benimde daha önce Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi imkanından anında istifade edebilirler. Üstelik bunla kalmayıp düşük faizli kredi olanaklarından’da yararlanmış olacaklardır.

1200 Kredi Notu İle Bankalardan Kredi Çekmek Mümkün Mü?

1200 Puan bankaların kredi verip vermeme noktasında kararsız kalmış olduğu bir sınırdır. Açık konuşmak gerekir ise 1200 puan ile Akbank dahil olmak üzere ismini fazlası ile Türkiye pazarında duyurmuş olan bankalardan kredi kullanamazsınız. Hele ki devlete ait bankalar olan;

 1. Ziraat Bankası
 2. Türkiye Halk Bankası
 3. Vakıfbank

gibi kamu bankalarından hiç şansınızı deneyeyim demeyin. Şayet 1200 puan ve daha üzerine bir Findesk Kredi Notu değerine sahipseniz sizlere tavsiyem.

 1. Fibabanka
 2. BURGANBANK
 3. ICBC

bankalarına başvuruda bulunmanız olacaktır.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

En çok merak edilen konu kredi notu kaç ayda yükselir. En yanlış ve kirli bilgide bu sorunun cevabında aslında İnternet ortamında yer almaktadır. Sizlere şöyle bir soru soracağım? Sizce bir şeye erişmek için çalışan ile çalışmayan yada mücadele eden ile etmeyen aynı olur mu? İşte bu sorunun yani ”Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir” sorusununda yanıtı tamda burada gizli.! Siz şayet kendinizde hiç bir değişiklik yapmazsanız kredini notunuz 6 yılda geçse yükselmez.! Eğer ki aşağıdaki önerilerimizi dikkate alır ve yaparsanız normalde kredi notunuz her 3 ayda bir yapılan güncelleme ile 6 ay içinde yükselir.!

 1. İlk olarak ödemesi geçmiş bütün borçlarınızı kapatınız, yada yapılandırma yaparak düzenli ödemeye geçiniz..
 2. Faturalarınız dahil bütün aylık ödemelerinizi kredi kartlarına otomatik ödeme talimatı verin.
 3. Kredi kartı dahil varsa mevcut kredilerinizi ne bir gün önce ne sonra tam gününde ödeyin.
 4. Mevcut kredinizi varken başka bir kredi kullanmamaya özen gösterin.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir

Sadece bunları yapmanız durumunda göreceksiniz ki 6 ay sonra kredi notu değeriniz yükselecektir. Şayet bu uyarılarımızı dikkate almazsanız 6 ay değil 6 sene geçmiş olsa’da kredi notunuz düzelmez. Ayrıca şunu’da üzülerek belirtmem gerekir ise icraya düşüp kara listeye girdi iseniz tüm bu uyarılarımızı yapsanız bile bir 5 yıl kadar kredi notunuz düzelmeye bilir. 🙁 Şayet kredi notu değeriniz 800-900 puan civarlarında ise bu süreç kredi çekebilir bir seviyeye gelmek için 24 aya kadar çıkabilir.!

Kredi Puan Tablosu En Düşük ve En Yüksek

Kredi puan tablosu sizinde aşağıda gördüğünüz gibi en düşük 0 en yüksek ise 1900 dan oluşmaktadır. En düşük 0 puana sahip olanlar genelde bugüne kadar bankalardan hiç kredi ve kredi kartı kullanmayanlar. Ayrıca bankalardan sürekli kredi kullanmış ama hiç bir ödemesini düzenli bir şekilde yapmayanlardan olur.1699 puan ve 1900 puana kadar olanlar ise bankalardan kredi kartı ve kredi kullanıp ödemelerini sürekli olarak düzenli bir şekilde ödeyenlerdir. Tabi bu arada her ne kadarda benim gibi sürekli bankalardan kredi ve kredi kartı kullanıp düzenli ödeseniz bile kredi not değeriniz 1700 ile 1800 arasında’da seyredebilir. Ben şuana kadar 1900 puana sahip birini açıkçası ne duydum nede gördüm. Ama 1700 puan üzerinde iseniz yukarıda belirtmiş olduğum gibi ”ÇOK İYİ” bölgesinde olduğunuz için sorunsuz olarak bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Kredi Puan Tablosu En Düşük ve En Yüksek

Bu neden ile lütfen banka kredi puanınızın yer almış olduğu bölgeye göre kendinizi planlayın.

1000 1100 Puana Hangi Bankalar Kredi Vermektedir?

Kredi puan cetvelinde 1000 ile 1100 puan ”Az Riskli” bölgede yer alanlar için oluşturulan bölgedir. Bu bölgede yer alanlar bankalardan kredi kullana bilseler’de istedikleri miktarda finansmana ulaşamayacaklardır. 1000 ile 11000 puan arasındakiler istedikleri miktarda krediye çekebilmeleri için tavsiyem.

 1. Araç ipotekli kredi
 2. Ev ipotekli kredi
 3. Çalışan 2 kefil

ile bankaların yollarını tutmalarıdır. Yine 1000 – 1100 puanda kilere tavsiyelerime BDDK listesinde yer alan bankalardan kredi kullanmaları için başta Fibabank ve BURGANBANK önerim olacaktır. Bu bankalar müşteri portföyünü arttırmak ve yıl sonu hedeflerini yakalamak için sizlere kredi verecektir.

"1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır?" - 7 YORUM
 1. blank Musa dedi ki:

  1264 puanım var ama kiredi kiredi kartı çıkmıyor daha önce kara listeye girmiştim ödedim nezaman karalisteden cikarim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu tamamen size bağlı. Şimdi tam olarak şu şekilde oluyor düzenli olarak kredi kartı ödemelerinize ve eksi bakiyenizin olup olmadığına bağlı.

 2. blank İLHAMİ BÜYÜKEKEN dedi ki:

  Benim 955puanim var 25 bin TL’ye ihtiyacım var kredi çikarmi bana

 3. blank Vildan dedi ki:

  Kredi puanım 1218 ilk defa sigortam başladı 43gunluk sigortaliyim isbankasi 45bin lira ihtiyaç kredisine başvurdum şube onaylamadi genel merkeze gönderdiklerini söyledi bana kredi cikarmi ne yapmam lazım bide kredi notu sorguladigimda kullanabileceğim kredi limiti 5bin TL yazıyor bu 5bin TL yide pandemi kredisi olarak kullanmıştım bu ne demek bı anlatırsanız çok sevinirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şu onayladıysa çıkar, kredi notunuz çokta düşük değil!

 4. blank Vildan dedi ki:

  1218
  Ayrıca kredi kartım ve ekşi bakiyem falan da yok

 5. blank ALPER dedi ki:

  Merhaba hocam kredi puanım 1346 maaş hesabım garantide olmasına rahmen yapı kredi bankasından 40 bin tl kredi kullandım hiçbir gelir belgesi istenmedi ama yapıkredi bankasından bir yıldır kullandığım ve hiç ödemelerini aksatmadığım kredi kartım var

KOSGEBKredi.net